Poseł Stanisław Piotrowicz

Aktualności 2014

TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY UZNAŁ, ŻE OPŁATA ZA II KIERUNEK STUDIÓW W UCZELNIACH PUBLICZNYCH JEST NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ

POSEŁ STANISŁAW PIOTROWICZ  REPREZENTOWAŁ  PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ PODCZAS ROZPRAWY PRZED TRYBUNAŁEM


W dniu 5 czerwca 2014r. Trybunał Konstytucyjny na wniosek posłów Prawa i Sprawiedliwości rozpatrywał czy pobieranie przez uczelnie publiczne opłat od studentów studiujących równolegle na dwóch i więcej kierunkach studiów jest zgodne z Konstytucją RP. Po rozprawie orzekł, że pobieranie przez uczelnie takich opłat jest niezgodne z Ustawą Zasadniczą. W uzasadnieniu wyroku stwierdzono, że studia stacjonarne należą do zakresu podstawowej działalności publicznych szkół wyższych i powinny być bezpłatne. Przepisy wprowadzające opłatę mają stracić moc prawną pod koniec września 2015 r.
Wyrok w tej sprawie można pobrać ze strony TK pod adresem:

http://trybunal.gov.pl/rozprawy/wyroki/art/6890-odplatnosc-za-studia-w-uczelniach-publicznych/

XV Międzynarodowy Rodzinny Turniej Niepodległości w Piłce Siatkowej

23 listopada 2014r. - Poseł Stanisław Piotrowicz,  jak co roku, objął honorowym patronatem XV Rodzinny Turniej Niepodległości w Piłce Siatkowej, który odbył się w Wojaszówce oraz Niepli. Uczestniczyło w nim 16 drużyn z województwa podkarpackiego oraz jedna drużyna ze Słowacji.
Impreza została organizowana przez Towarzystwo Sportowe Pro-Familia, której celem jest popularyzacja sportu m.in. piłki siatkowej, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu wśród rodzin, osób nieaktywnych zawodowo i społecznie na terenie woj. podkarpackiego. Towarzystwo Pro-Familia od lat, poprzez organizację rodzinnych imprez sportowych, propaguje zdrowy styl życia, ukazuje aktywność fizyczną jako formę relaksu i poprawy stanu zdrowia a przede wszystkim jako alternatywę dla takich współczesnych zagrożeń, jak nadużywanie alkoholu, czy narkotyków.

III Krośnieński Bal Dobroczynny w Komborni

22 listopada 2014r. - Poseł Stanisław Piotrowicz uczestniczył w uroczystym Balu Dobroczynnym na rzecz krośnieńskiego Hospicjum Caritas. Zgromadzeni goście m.in. mieli okazję zapoznać się z prezentacją nt. „Nasze Krośnieńskie Hospicjum w Służbie Człowiekowi”. Uroczystość uświetnili swoimi występami: piosenkarka Krystyna Giżowska, a także młodzi muzycy ze Szkoły Muzycznej w Sanoku. Podczas balu prowadzono aukcję przedmiotów, które Hospicjum otrzymało od licznych darczyńców. Wsparcia tej szlachetnej idei niesienia pomocy bliźnim, można było dokonać również kupując cegiełki i bilety.

Święto Niepodległości w Odrzykoniu

11 listopada 2014r. - Poseł Stanisław Piotrowicz uczestniczył w obchodach 96. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Odrzykoniu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Św. Katarzyny w Odrzykoniu. Następnie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową oraz pod pomnikami ku czci ofiar I i II wojny światowej. Poseł Stanisław Piotrowicz również złożył kwiaty oddając hołd poległym. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Domu Kultury w Odrzykoniu, gdzie poseł Stanisław Piotrowicz wygłosił przemówienie. Część artystyczną wykonali  uczniowie z Zespołu Szkół w Odrzykoniu oraz Orkiestra Dęta OSP. Na zakończenie odbyło się wspólne śpiewanie  pieśni patriotycznych.

Strona 1 z 12