Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika kupić?

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika kupić?

Polecane i promocje Polecne i promocje

O tym, jak trudno żyć z alergią nie trzeba nikogo przekonywać, szczególnie jeśli jest to uczulenie na przykład na wszechobecny kurz. Nie zawsze wystarczą regularne porządki. Roztocza wnosimy choćby na ubraniach. Jednak nie tylko roztocza są problemem. Częstym czynnikiem uczulającym są także pyłki roślin, które już od lutego – w różnym natężeniu – pojawiają się na zewnątrz. Rozwiązaniem tego kłopotu jest oczyszczacz powietrza. Jaki kupić, jeśli mieszkamy z alergikiem?

Wydajny oczyszczacz

Przede wszystkim powinniście zwrócić uwagę na wydajność oczyszczacza, a także rodzaj zastosowanych w nim filtrów. Powinno być ich co najmniej kilka, w tym ważny filtr hepa i węglowy. Odpowiadają one za wyłapywanie z powietrza nawet bardzo małych drobinek, które przyczyniają się do powstawania alergii. W sezonie pylenia roślin oczyszczacz powinien być włączony niemal non stop, dlatego ważny jest także poziom hałasu, jaki emituje. Im mniej decybeli, tym lepiej, ponieważ nikomu nie będzie przeszkadzać uruchomione przez całą noc urządzenie.

Pamiętajcie jednak, aby regularnie czyścić i wymieniać filtry. Ma to szczególne znaczenie dla osób uczulonych. Zabrudzone filtry są mniej skuteczne, a sam oczyszczacz mniej wydajny. Producenci zalecają okresową wymianę filtrów, co szczegółowo określone zostało w instrukcji obsługi, dołączonej do urządzenia. Dodatkowe zestawy filtrów możecie kupić od razu wraz z oczyszczaczem, a w sfinansowaniu nieplanowanych kosztów z pomocą przyjdzie pożyczka gotówkowa.

Dodatkowe funkcje

Bardzo przydatną funkcją dla każdego alergika jest jonizacja powietrza. Wiele oczyszczaczy, szczególnie z górnej półki, posiada tę opcję w standardzie. To idealne rozwiązanie, dlatego też inwestując w nowe urządzenie, zadbajcie o to, aby wyposażone było w jonizację powietrza. Dodatkową funkcjonalnością, która bardzo się przydaje, jest zarządzanie oczyszczaczem zdalnie, przez dedykowaną aplikację. Urządzenie łączymy z bezprzewodowym internetem, a następnie programujemy software, dostarczony przez producenta.

Dzięki temu udogodnieniu, przebywając poza domem, możemy uruchomić oczyszczacz o określonej porze lub sprawdzić parametry powietrza, jakie znajduje się w mieszkaniu. Co więcej, aplikacja znacznie ułatwia kontrolę stanu filtrów, ponieważ informuje nas o ich zabrudzeniu i konieczności wymiany. Jest to urządzenie nieco droższe od klasycznego oczyszczacza, ale pożyczka gotówkowa pozwoli pokryć różnicę w cenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments