Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to model tkaniny, który zaprezentował się kamieniem milowym w rozwoju nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeśli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dojść do waszych szaf.

Softshell jest najodpowiedniejsze zalety hardshsella w skórze oddychającego polaru i kontrole przed wiatrem. Z powodzie kurtki tego fasonu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak coraz popularniejsze wymagania klientów i wzrost technologii przydały się oraz do powstawania softshelli z membranami. Można je właśnie bez najmniejszego problemu kupić w handlach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą miarą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w grup „hard” jest ciągle lekka i błyszcząca, i w grup „soft” znacznie bardziej podobna do bluzy o bardzo małym splocie. Ta niewielka różnica sprawia, że kurtka softshellowa objawia się doskonałym lekarstwem dla ludzi, którzy prowadzą w administracje i szukają odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell winien stanowić traktowany przez nas jedynie, gdy pogoda jest znacznie niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa i poprzez to wspinaczka może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla własnego układu. W wszelkim kolejnym przypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę dokona to sporo dużo niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest znakomitszy?

Kurtki softshellowe w porównaniu do drugich kurtek trekkingowych są bardziej wytrzymałe na wiatr i wodę i znacznie łatwiej oddychają. Są bezpieczne, nie blokują ruchów ciała, stąd też ważna w nich z powodzenie uprawiać ruchy na nowoczesnym powietrzu, w współczesnym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez sensu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są i lżejsze od klasycznych kurtek izolacyjnych, łatwo można je spisać i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku skończy się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zazwyczaj są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie doświadczeń w nich 20-30 minut na dosyć dużym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która dostarcza dodatkowe ciepło. Stanowią one idealne, jeśli wolicie być trochę łatwego do przenoszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej intensywnych charakterów zaś nie potrzebujecie, aby stanowiła ona aż tak bogata, to wówczas model bez podszewki wykaże się z pewnością bardziej dobry.

Kurtki typu softshell są na ogół krótkie i powinny stanowić noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że jeszcze będzie potrafili prowadzić pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie leczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy styl i wzór sprawiają, iż są one tanim wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie całe kurtki typu softshell są wyposażone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell ma być służenie roli warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może okazać się lepszym wyjściem. Gdy natomiast zamierzacie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur wykaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych jest i mnóstwo kieszeni. Kieszenie nadają się do przechowywania małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze także drugie niezbędne rzeczy. Nie musimy w współczesnym sukcesu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments